Maine House Democrats Banner
Home Representatives Latest News Contact Us Leaders & Staff Legislative Calendar
Click on Representatives photo to view their web page.
  Rep. Abdi
Representative
Mana Abdi
District #95
Rep. Ankeles
Representative
Daniel Ankeles
District #100
Rep. Arford
Representative
Poppy Arford
District #101
 Rep. Bell
Representative
Arthur Bell
District #103
Rep. Boyle
Representative
James Boyle
District #109
Rep. Brennan
Representative
Michael Brennan
District #115
 
  Rep. Boyle
Representative
William Bridgeo
District #60
Rep. Cloutier
Representative
Kristen Cloutier
District #94
Rep. Cluchey
Representative
Sally Cluchey
District #52
Rep. Collings
Representative
Benjamin Collings
District# 50
Rep. Copeland
Representative
Lynn Copeland
District #130
Rep. Crafts
Representative
Lydia Crafts
District #46

 
 
Rep. Caraven
Representative
Margaret Craven
District #93
Rep. Crockett
Representative
W. Edward Crockett
District #112
Rep. Dhalac
Representative
Deqa Dhalac
District #120
Rep. Dill
Representative
James Dill
District #26
Rep. Dodge
Representative
Janice Dodge
District #39
Rep. Doudera
Representative
Victoria Doudera
District #41
 
 
Rep. Eaton
Representative
Holly Rae Eaton
District #15
Rep. Fay
Representative
Jessica Fay
District #86
Rep. Gattine
Representative
Andrew Gattine
District #126
Rep. Geiger
Representative
Valli Geiger
District #42
Rep. Gere
Representative
Traci Gere
District #134
Rep. Golek
Representative
Cheryl Golek
District #99
 
 
Rep. Graham
Representative
Anne Graham
District #105
Rep. Gramlich
Representative
Lori Gramlich
District #131
Rep. Hasenfus
Representative
Tavis Hasenfus
District #57
Rep. Hepler
Representative
Allison Hepler
District #49

Representative
Daniel Hobbs 
District #145
Rep. Jauch
Representative
Rebecca Jauch
District #51
  Rep. Kessler
Representative
Christopher Kessler
District #121
Rep. Kuhn
Representative
Amy Kuhn
District #111
Rep. Lajoie
Representative
Michel Lajoie
District #96
Rep. Landry
Representative
Scott Landry
District #75

Representative
Raegan LaRochelle
District #59

Representative
Adam Lee
District #89
 
Rep. Lookner
Representative
Grayson Lookner
District #113
Rep. Madigan
Representative
Colleen Madigan
District #64
Rep. Malon
Representative
Marc Malon II
District #133
Rep. Mastraccio
Representative
Anne-Marie Mastraccio
District #142
Rep. Mathieson
Representative
Kristi Mathieson
District #151
Rep. Matlack
Representative
Ann Matlack
District #43
  Rep. Meyer
Representative
Michele Meyer
District #150
Rep. Millett
Representative
Rebecca Millett
District #123
Rep. Milliken
Representative
Nina Milliken
District #16
Rep. Montell
Representative
Karen Montell
District #54
Rep. Moonen
Representative
Matthew Moonen
District #117
Rep. Moriarty
Representative
Stephen Moriarty
District #110
  Rep. Murphy
Representative
Kelly Murphy
District #125

Representative
Kevin O'Connell
District #20
Rep. O'Neil
Representative
Margaret O'Neil
District #129
Rep. Osher
Representative
Laurie Osher
District #25
Rep. Paulhus
Representative
Sean Paulhus
District #50
Rep. Perry
Representative
Anne Perry
District #9
 
  Rep. Perry
Representative
Joseph Perry
District #24
Rep. Perry
Representative
Jane Pringle
District #107
Rep. Rana
Representative
Ambureen Rana
District #21
Rep. Reckitt
Representative
Lois Reckitt
District #122
Rep. Rielly
Representative
Morgan Rielly
District #127
Rep. Roberts
Representative
Tiffany Roberts
District #149
 
Rep.
Representative
Amy Roeder
District #23
Rep.
Representative
Walter Runte, Jr.
District #146
Rep. Russell
Representative
Ronald Russell
District #17
Rep.
Representative
Melanie Sachs
District #102

Representative
Suzanne Salisbury
District #128
Rep. Sargent
Representative
Holly Sargent
District #147
 
  Rep. Sayre
Representative
Daniel Sayre
District #135
Rep. Shagoury
Representative
Daniel Shagoury
District #55
Rep. Shaw
Representative
Kathleen Shaw
District #88
Rep. Sheehan
Representative
Erin Sheehan
District #132
Rep. Tepler
Representative
Charles Skold
District #119
Rep. Stover
Representative
Holly Stover
District #48
 
 
Rep. Supica
Representative
Laura Supica
District #22
Rep. Talbot Ross
Representative
Rachel Talbot Ross
District #40
Rep. Terry
Representative
Maureen Terry
District #108
Rep. Warren
Representative
Sophia B. Warren
District #124
Rep. White
Representative
Bruce White
District #65
Rep. Williams
Representative
Lynne Williams
District #14
 
Rep. Worth
Representative
James Worth
District #13
Rep. Zager
Representative
Samuel Zager
District #116
Rep. Zeigler
Representative
Stanley Zeigler
District #96